Erasmus – Brüsszeli beszámoló

Szerző: | 2026. máj. 26 | Aktualitások, Erasmus

Diákcsoportunk 2026.05.08-15. között látogatott el Belgiumba Erasmus programunk keretében.

Lőrincz Katalin tanárnő beszámolója:

Friss EPAS iskolaként különösen nagy élmény volt számunkra, hogy Erasmus+ mobilitási programunk keretében ellátogathattunk belga partneriskolánkhoz (https://www.facebook.com/atheneeprovincialraoulwarocque) @hatheneeprovincialraoulwarocque, és együtt ünnepelhettük az Európa-napot Brüsszelben. 🇪🇺

A program során részt vettünk az európai intézmények nyílt napi eseményein, betekintést nyertünk az Európai Parlament és az Európai Tanács működésébe, valamint számos közös foglalkozáson és workshopon dolgoztunk együtt belga partnereinkkel az európai értékekről, a demokráciáról, a választási rendszerekről, az aktív állampolgárságról és az európai identitásról. Diákjaink közösen gondolkodtak a média szerepéről, a demokratikus részvétel fontosságáról és arról, hogyan lehet a fiatalokat aktívabb európai polgárokká nevelni.

A program egyik leginspirálóbb része az Európai Parlament meglátogatása volt, ahol lehetőségünk nyílt találkozni Kollár Kinga európai parlamenti képviselő asszonnyal is. A beszélgetés során diákjaink közvetlenül kérdezhettek európai és magyar politikai kérdésekről, ami rendkívül motiváló és meghatározó élmény volt számukra. Ezúton is szeretnénk megköszönni @Kollár Kinga képviselő (TISZA Párt képviselő) asszonynak a nyitottságát, az inspiráló beszélgetést és a diákjaink felé fordított figyelmét. 💙

#EPAS #ErasmusPlus #EuropeDay #ActiveCitizenship #Európa Pont

Cikkünk a Facebookon is olvasható.